התארסתן? קודם כל שיהיה במזל טוב! בלבולים רבים צפים את מחשבותיך כעת, מה לבחור, איך לבחור, מה לעשות ומה לא? אז הגעת למקום הנכון ואנו ניתן לך טיפים שיעזרו לך לבחור את שמלת הכלה המושלמת עבורך.

ראשית כל, לפני הכל התייעצי עם אמך, חברותייך שהתחתנו, חברות לעבודה, חברות של אמך, שותפות ועוד. אשר יכולות לתת לך טיפים ועצות לגבי סוג השמלות, עיצוב, סלוני כלות מומלצים, עיצוב שיער וכדומה.

אולם ככל הנראה כבר יצא לך לדמיין שמלת כלה שתרצי, בין אם דפדפת בקטלוגים אפשריים ובין אם את לא, רצוי שתדעי מה מתאים לבנה גופך ושיחמיא ואת המחירים.

 

מהו טווח המחירים של שמלת כלה?

 

ישנם מעצבים רבים של שמלות כלה, לכל מעצב יש את הטווח המחירים שלו, ולכן לפני שאת מגיעה לסלון כלות תבררי לפני כן את טווח המחירים, מספר תשלומים, הנחות על התשלום במזומן ועוד. כלות רבות בוחרות שמלות כלה בהתאמה אישית וישנן אף כלות שלוקחות מספר שמלות כלה לדוגמא: שמלת כלה לחופה, שמלת כלה לריקודים ועוד. וכל זה כמובן בהתאמה אישית לכל כלה במה שהיא מעוניינת וחשוב לה מאוד. ולכן אם גם את מעוניינת לרכוש עוד שמלת כלה נוספת, רצוי שתיקחי זאת בחשבון גם בנושא של המחיר שחשובה מאוד.

 

יש שפע של שמלות כלה בשוק והתחרות היא גדולה מאוד בין אם זה מעצבים על או בסלוני כלות, ולכן יש לך אפשרות להוציא מחיר טוב שיתאים לכיס שלך.
מחיר של שמלת כלה מתחיל ב3,000 ש"ח אצל תופרת. שמלות כלה של מעצבי על המחיר הוא בין 10,000 – 20,000 ש"ח, ואילו השכרת שמלת כלה אצל מעצב על יעלה בין 7,000-15,000.
המחירים של שמלות כלה משתנים כמובן. מחיר של שמלות כלה בסלון כלות נע בין 6,000 ל 14,000. אם את מעוניינת לרכוש שמלת כלה ביד שניה ולהרוויח בשמלת כלה במחיר זול ולבדוק את המידות עם המוכרת של השמלה, לבקש ממנה מידות של החזה, מותניים וירכיים, אולי תצטרכי להצר את השמלה במעט ובכל זאת להרוויח בשמלת כלה יפיפייה.

 

ניתן לראות גם חבילות של שמלות כלה שמציעים הכולל בתוכה: שמלת כלה, איפור לכלה ועיצוב שיער, כך שתשלמי קצת יותר על השמלה אך פחות על עיצוב השיער והאיפור. לכן חשוב שתבדקי את האפשרות להוזיל את עלויות מכל הכיוונים ולמצות את כל מה ששוק השמלות יכול להעניק לך.

 

באיזה שמלת כלה לבחור?

 

לכולנו יש חלקים בגוף שאנו רוצים להבליט, וחלקים כאלה שרוצים להצניע, ושתהיה מחמיאה. ולכן שמלת כלה טובה היא בראש ובראשונה שמלת כלה שמתאימה לנתוני הגוף שלך. בפעם הראשונה כאשר תיפגשי עם המעצב, אתם תערכו מדידות ראשוניות ותבחרו מבנה. בפעם השניה כשתיפגשו את כבר תמדדי עלייך את השמלה ותבדקו אם היא מתאימה לנתונים שלך ולבקשות. הפגישה השלישית והאחרונה תיערך עם המעצב לפני מועד החתונה כשבועיים מראש כאשר יעשו תיקונים אחרונים ושינויים קלים.

 

טעם הוא שונה מאישה לאישה ולכן זה תלוי רק בך באיזה שמלת כלה תבחרי, כשאת צופה בקטלוגים תבחיני בעיצובים שונים, ניתן לראות שמלות כלה לבנות וישנן שמלות כלה גם בצבע בז', ועוד צבעים עדינים אחרים. תבחרי את הסגנון שאת הכי אוהבת וכמובן שאל תתפשרי על נוחות לטובת העיצוב.

 

השמלה כלה המושלמת עבורך:

 

חשוב מאוד היא המודעות לעצמך בבחירת שמלת כלה שתהיה מחמיאה ונוחה. אם את בעלת גוף מלא, בחרי שמלת כלה עם קווים ישרים, ללא חיתוכים, בלי מחשוף גדול או סטרפלס, עם חישוק אחד שלא יבליט אזורים שאין ברצונך להבליט. השתמשי במחוך שעשוי לחטב את גופך. אם את בעלת מבנה גוף רזה, בחרי שמלת קולר שמקנה מראה של כתפיים מוארכות או בחרי שמלה עם כתפיות דקות, את יכולה גם לבחור שמלת שצמודה יותר לגופך.

נתונים נוספים שצריך לשים לב אליו הוא הגובה שלך והחזה. שמלת כלה צריכה להתאים גם לגובה שלך.

החזה: אם את בעלת חזה גדול, בחרי בבד לבן עם תחרה וכיווצים קטנים שלא יבליט את החזה יותר מדי. אם את בעלת חזה קטן השתמשי בחזיית פוש-אפ או סיליקון והשתמשי במחוך סירה שאינו עמוק.

אין סוף אפשרויות עיצוב עומדות לפניך, רק תבחרי את השמלה שלך העונה לצרכייך ולנתוני הגוף שלך, ניתן למצוא גם שמלות כלה צנועות יותר וגם לדתיות.